Atbildes, kuras tu meklē
Otrdiena, 3. oktobris
Elza, Ilizana

Kalendārs 2023

30. septembra jubilārs Pēteris Pauls Jozuus (150) visu mūžu kalpojis divām mūzām – bijis kordiriģents un ērģelnieks, turklāt “taisnīgs līdz fanātismam, nelokāms reiz gūtajā pārliecībā (..)”. Vadījis Rīgas Latviešu dziedāšanas biedrības jaukto un vīru kori (1903–1936), kas abi V Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos ieguvuši 1. godalgu. Stāvējis pie latviešu kordiriģēšanas un Latvijas Konservatorijas (1919) šūpuļa, būdams arī pirmais ērģeļu klases vadītājs, kora diriģēšanas vecākais pedagogs, prorektors un mūža nogalē – rektors (1935–1937).

Spilgtā dzejniece un rakstniece Andra Manfelde (26. septembrī – 50) dzimusi un augusi Kuldīgā, lietojusi narkotikas, mācījusies Rīgas dizaina un mākslas vidusskolā tēlniecību, dzīvojusi Liepājas Karostā un rakstījusi… Vispirms pamanīta dzeja – 2005. gadā dzejniece saņem Ojāra Vācieša dzejas prēmiju par krājumu „Tranšejas dievi rok”. 2005. gadā tiek izdots arī daļēji autobiogrāfiskais romāns „Adata”. Bērnu grāmata „Kurš no mums lidos?” ieguva Literatūras gada balvu 2018.

2023. gada jubilejas un notikumi

Dienas teiciens

Qui bene amat, bene castigat. Kas labi mīl, labi pamāca.
Šodien

Vai Tu zini


letonika.lv jaunumi
• resursi mācībām
• video: skolotāju idejas
• iespējas mācībām

Lasītava ar vairāk nekā 60 latviešu un cittautu autoru literāro darbu kolekciju: no Aspazijas līdz Ziedonim, no latviešu literatūras pirmsākumiem līdz mūsdienām!

Audiolasītavā ikvienam pieejamas Zentas Mauriņas, Imanta Ziedoņa, Kārļa Skalbes, Erika Ādamsona, Aleksandra Čaka, Regīnas Ezeras un citu autoru audiogrāmatas.

Izmēģini digitālo mācību līdzekli literatūras apguvei – derēs pamatskolai un arī vidusskolai!

Letonika.lv ieguvumi skolām

ABONĒŠANA

Piedāvājums izglītības iestādēm, privātpersonām, uzņēmumiem.

Sazinies ar mums

zvani: 67605001, 67605722
raksti: letonika@tilde.lv

IENĀC AR: