Piltenes centra parks veidots 20.gs. 60.gadu beigās pie kultūras nama. Parkā notiek dažādas pilsētas aktivitātes – koncerti, bērnu svētki. Arī nūjotāji katru dienu pulcējas parkā. Parka centrā piemineklis 2.pasaules karā kritušajiem Piltenes iedzīvotājiem (1977.g. tēln. K.Dane)
Senatnē:
Līdz 1916.gadam šeit atradās Piltenes pareizticīgo (Svētās Trīsvienības) baznīca – koka ēka , kuru vācu okupācijas vara 1.pasaules kara laikā nojauca, kā vecu un cilvēkiem bīstamu. Gar baznīcu uz Ugāles pusi esošā Baznīcas iela padomju laikā pārdēvēta par 1.Maija ielu, bet mūsdienās tā ir vienkārši Maija iela. Saglabājušies ap baznīcu puslokā augušie vecie koki, senais bruģa segums otrpus ielas, kā arī blakus esošā priestera māja un pareizticīgo skola, ko vēlāk pārbūvēja – tagadējais kultūras nams.
Stāsts par Piltenes centra parku:
Vecais Zengers 1970.gadā stāstīja, ka no koka būvēto baznīcu noārdījuši 1916.gada vasarā Piltenē izvietotās vācu kājnieku rotas kareivji, jo pareizticīgo mācītājs atteicies aizlūgt par vācu uzvaru. Rotas komandieris licis vispirms ar virvēm noraut baznīcas tornīšus, pēc tam nojaukta arī baznīca. ( stāsta Gedimins Trulevics// Rāpatu grāmata)
Objekta iesniedzējs: Antra Krauze, Jānis Freimanis, Daiga Laterere
Latvijas kultūrvides TAKAS kurators Kurzemes reģionā: Igeta Gredzena