Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt
Daugavpils pilsētas pievilcības noslēpums

Dubrovina parks

Latgales reģions, Daugavpils, starp Rīgas un Parādes ielu

Dubrovina parks atrodas starp Rīgas un Parādes ielu. Parku savulaik iekārtojis bijušais pilsētas mērs Pāvels Dubrovins (1839-1890), tāpēc parkam dots Dubrovina vārds un tajā uzstādīts viņa piemineklis. Līdzās tam ir sešdesmitajos gados ierīkotā strūklaka, kas vakaros skatītājus priecē ar savu daudzveidīgo gaismas un ūdens spēli. Mūsdienās Dubrovina parkā notiek Jāņu ielīgošanas pasākumi, pilsētas svētku koncerti un keramikas cepļa kurināšana.

Senatnē:
Dubrovina parks ierīkots 1882. gadā pēc toreizēja pilsētas mēra P. Dubrovina iniciatīvas, kas par saviem līdzekļiem izpirka trīs hektārus zemes un aktīvi piedalījās parka izveidē. Parkā tika iestādīti Latvijā reti sastopami koki un krūmi: dzeltenie bērzi, Tatārijas kļavas, zaļas duglāzijas. Parkam tika veltīta liela uzmanība: ugunsdzēsēju tornī uzturējās sargs, speciāla dārzu komisija uzraudzīja pilsētas zaļo rotu un sauca pie atbildības pārkāpējus. Dubrovina parks bija centrālā pilsētnieku atpūtas vieta: vasaras estrādē spēlēja orķestris, darbojās bufete, notika dažādi konkursi. Parks tika nosaukts par Jauno bulvāri, bet pēc P. Dubrovina nāves parks nes sava veidotāja vārdu.

Apskates objekts iekļauts TAKĀ: Daugavpils pilsētas pievilcības noslēpums

Objekta iesniedzējs: Tatjana Zahare, Jeļena Panteļejeva, Skaidrīte Ceple

Latvijas kultūrvides TAKAS kurators Latgales reģionā:Ilona Skorodihina

Izmantotā literatūra:

  1. Kuzņecovs, Sergejs. Dubrovina parkā kādreiz spēlēja orķestris un darbojās bufete // Latgales Laiks.-2007.-14.sept.-11.lpp.
  2. Daugavpils : ceļvedis : guide / teksts: Linda Kilevica ; [angļu val.] tulk. Aija Abene. - Rīga : Jumava, [2006]. - 48 lpp.

Skatīt arī: