Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt
Velo Liepāja

Bandit bikes

Kurzemes reģions, Liepāja, Bāriņu iela 13

Velo kultūras centrs, velo darbnīca.
Liepājā, Bāriņu ielā 13 ir kāds pagrabiņš, kas pavisam nesen piedzīvojis spirdzinošas pārmaiņas. Šeit savu vietu atraduši vairāki jaunieši, lai radoši izpaustos, tiktos ar domubiedriem un vienkārši darītu to, kas viņiem patīk un liekas svarīgs. Viņi sevi sauc par Bandit bikes. Pirms puišiem šeit saimniekoja leģendārais velosportists un treneris Arnis Ādamsons, kurš bija arī izcils riteņmeistars. Dažādu sakritību dēļ sagadījās, ka Bāriņu 13 ēkas saimnieks piedāvāja puišiem izīrēt pagrabiņu par ļoti izdevīgu cenu. Draugi nolēma, ka jāpamēģina. Ar laiku nelielajai grupai pievienojās arvien kāds jauns interesents un velomīļu pulciņš kļuva arvien lielāks. Galu galā kļuva par šauru, un bija jādomā kāds risinājums. Tā puiši nolēma sakārtot, izvākt, paplašināt un izremontēt mazo, ar dažādiem rīkiem pārbāzto pagrabiņu. Šobrīd to vairs nevar pazīt. Pagrabiņš ir kļuvis balts un olašs. Puišu iecere ir izveidot velokultūras centru, kas pulcētu videi draudzīga dzīvesveida piekritējus un, protam, riteņbraucējus. Pagrabiņā varētu notikt grāmatu atvēršanas svētki un muzikāli pasākumi.

Kamēr Bandit bikes saimnieko še lejā, pagrabiņā jau tapis ne viens vien ekstravagants ērenpreiss, ko dažkārt iekāro arī kāds zaglis.

Bandit bikes jau līdzdarbojušies vairākos velokultūru popularizējošos projektoskopā arRadi vidi pats, Apokalipses jātniekiem, Uusi Tuuli, ielikuši savu devu jaunajā Ērmriteņu īpašnieka rokasgrāmatā, kā arī veidojuši dažādus kultūras pasākumus.

Apskates objekts iekļauts TAKĀ: Velo Liepāja

Objekta iesniedzējs: Ieva Ignatova

Latvijas kultūrvides TAKAS projekta koordinators Kurzemes reģionā: Ieva Ignatova