Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt

Kazdangas parks

Kurzemes reģions, Kazdanga, Jaunatnes gatve 1

Parks sākts veidot 19.gs.sākumā kā ainavu parks. Tagad lielākais Latvijā ~190 ha. Tajā vairāk nekā 200 sugu koku un krūmu. No tiem 127 sugas – svešzemju. Parka pirmos plānus, domājams, veidojis arhitekts J.G. Berlics, 19.gs. beigās papildinājis V.M. Engelhardts. Parkā ir tilti, soliņi, grota.

Parks sākts veidot 19.gs. sākumā kā ainavu parks. Baroni likuši izveidot dažādas pastaigu takas ar atsevišķu celiņu, soliņu un tiltiņu sistēmu. Parks ticis veidots angļu stilā, kam raksturīgs brīvs plānojums un radoši pārveidoti dabas motīvi. Šobrīd Kazdangas parks pēc platības (196 ha) ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem. Kazdangas parkā botāniķi apzinājuši ap 242 kokaugu sugām, no kurām 127 ir svešzemju sugas. Parka pirmos plānus, domājams, veidojis arhitekts J.G. Berlics, 19.gs. beigās papildinājis V.M. Engelhardts. Parkā ir plašs celiņu tīkls ar skaņu un saktu punktiem.

Lielu devumu parka iekārtošanai devusi baronese Emīlija Karolīne fon Livena, kura ar ierobežotiem līdzekļiem pratusi dabiski skaistajā dzirnavu ezera apkārtnē, ņemot palīgā savu bagāto fantāziju, radīt sīkas apburošas ainavas ar mazu līdzekļu patēriņu. Šobrīd pēc aprakstiem ir izveidota baroneses atpūtas vieta kurā no pavasara līdz rudenim zied un smaržo dažādi augi, koki un krūmi.

Parka teritorijā bez skaistajām ainavām, pastaigu takām un atpūtas vietām ir atrodami dažādas piemiņas vietas - Māteru Jurim, Fricim Brīvzemniekam, Terora upuriem, vergu laiku upurim u.c.

Objektu iesūtīja: Kazdangas tūrisma informācijas centrs