Atbildes, kuras tu meklē
Objekti apkārtnē Meklēt

Kavalieru nams un klēts

Kurzemes reģions, Kazdanga, Jaunatnes gatve 1

Vienlaicīgi ar Kazdangas pili tai abās pusēs tika uzceltas divas ēkas - kavalieru nams un klēts, tādējādi veidojot monumentālu klasicisma ansambli. Kavalieru namā saglabājušās savdabīgās apļveida barokālās kāpnes, kuras stiepjas līdz pat jumta stāvam, koridorā visu kāpņu garumā attēlots sienas panno „Kazdanga 1888.g.” autores F. Kirke un L. Gintnere. Gleznojumā attēlota kazdandznieku došanās uz tirgu.

Kavalieru namā labi saglabājies grīdas segums, kas parāda klasicisma stilam raksturīgo centriskā parketa veidošanu. Parkets vairs nav tikai detaļa no istabas, bet kļūst par vērtību. Visa parketa grīda plūst virzienā uz centru, centrālajā daļā ir attēlota ģeometriska figūra – aplis – un tajā iekšā kauss.

Skulptūra

Pretī Kavalieru mājas dārza fasādei ir novietots piemineklis – kauss ar nelielu sengrieķu auglības dievietes Demetras skulptūriņu, kas simbolizēja augstu ražas ievākšanu Kazdangā. Šī kausa tapšanas izskaidrošanai kā viens iemesls būtu minams pirmās slēgtās drenāžas iekārtošana Kazdangā, bet kā otrs potenciālais iemesls tiek minēts centrālās telefonu sakaru līnijas ievilkšana Kazdangā. Sākotnēji piemineklis atradies pie pārvaldnieka mājas, vēlāk pretī kultūras namam, bet šobrīd pretī kavalieru mājai.

Par Kavaliera nama iekštelpu apskati interesēties tūrisma centrā.

Objektu iesūtīja: Kazdangas tūrisma informācijas centrs