Atbildes, kuras tu meklē

Par "Latvijas vēstures enciklopēdiju"
Šeit varat iegūt informāciju par notikumiem, personālijām, faktiem un pētījumiem, sākot no pirmo cilvēku ieceļošanas līdz pat visjaunākajai mūsu valsts vēsturei. Informācija ir apkopota 688 šķirkļos, kas papildināti ar 860 gleznām, kartēm, fotogrāfijām un diagrammām, kā arī audio un videoierakstiem. Enciklopēdijas šķirkļi ir strukturēti gan pēc tēmas, gan pēc laika perioda, kas ļauj meklēt un atlasīt nepieciešamo informāciju (sk. izvērsto meklēšanu). Enciklopēdijas saturs pēdējo reizi ir pārskatīts un atjaunots 2007. gada sākumā.
Šī "Latvijas vēstures enciklopēdija" ir tapusi, Tildes speciālistiem sadarbojoties ar Latvijas Universitātes un Latvijas Zinātņu akadēmijas vēstures speciālistiem galvenās redaktores Aijas Malvīnes Krūzes vadībā. Šķirkļu autori ir Armands Vijups, Valdis Klišāns, Gvido Straube, Irēne Šneidere un Veronika Kučinska. Izmantoti materiāli no Valsts kinofotofonodokumentu arhīva, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzeja, Latvijas Kara muzeja, kā arī privātkolekcijām. Enciklopēdijas tapšanu finansiāli atbalstījis Sorosa fonds Latvija.

Darbs ar "Latvijas vēstures enciklopēdiju"
Visi enciklopēdijas šķirkļi ir sakārtoti pēc alfabēta šķirkļu sarakstā, kas vienmēr ir pieejams loga kreisajā pusē. Šķirkļu sarakstā vienlaikus var redzēt visus šķirkļus, kuru nosaukums sākas ar izvēlēto burtu. Noklikšķinot uz šķirkļa nosaukuma, šķirkļa teksts tiek parādīts pa labi no šķirkļu saraksta.
Lai meklētu un atlasītu informāciju, meklēšanas logā ir jāievada vajadzīgais vārds/frāze.

"Latvijas vēstures enciklopēdijā" izmantotie saīsinājumi

Laika karte (9 000 – 1991)


Latvijas kultūras kanona objekti uz laika joslas (1200 – 2013)